MPR ŽILINA - FERONA SLOVAKIA ŽILINA 11:2 (4:2)

góly: M. Krajíček 4, Mich. Stenchlák 3, Mil. Stenchlák 3, R. Kočner
ŽK: Mich. Stenchlák, M. Krajíček
zostava: B. Labuda - Mil. Stenchlák, Mich. Stenchlák, M. Krajíček, R. Holboj, R. Kočner
priebeh: 0:1,1:1,1:2,11:2
rozhodovali: M. Hubočan, M. Ďuriník

Do zápasu sme nastupovali, kvôli zraneniam a vykartovaniu, v doslova okyptenej zostave a tak sme začali opatrne. Skóre zápasu otvoril náš bývalý spoluhráč Michal Laš, ale už o minútu sme odpovedali gólom Miša Stenchláka. V 18. minúte sa Ferona opäť dostala do vedenia strelou Michala Stromčeka z priameho kopu, ktorá bola nešťastne tečovaná. Znova sme však dokázali rýchlo odpovedať, tentokrát dvojgólovo a od tohto momentu to bol už jednoznačne náš zápas. Za stavu 3:2 pre nás, mal náš súper pár nešetrných zákrokov, čo vyvolalo búrku nevôle na našej lavičke, kde sa zišla početná kôpka naších fans.:o)Samozrejme, to sa nepáčilo rozhodcom a tak sa náš fanklub musel presunúť na druhú stranu palubovky. Toto malé extemporé nás ale nevyviedlo z miery a ďalej sme hrali našú typickú kombinačnú hru. Tesne pred prestávkou sme zvýšili po peknej akcii na dôležitých 4:2. V 2. polčase "Empeerka" už len veľmi pohodlne trestala futsalovú naivitu hráčov Ferony a ich stereotypná hra, bola vodou na náš útočný mlyn. Do konca zápasu sme sa už len bavili a zvyšovali skóre.

Ľuboš Daníšek, skalný fanúšik MPR:
Konečne sme hrali to, čo máme hrať. Účel svätí prostriedky.

Michal Stenchlák, hráč:
Pred zápasom sme očakávali ťažký súboj, kvôli absencii viacerých naších hráčov, ale nakoniec to vyšlo až nečakane v náš prospech, za čo ďakujem všetkým hráčom ktorí dnes nastúpili a samozrejme aj tým, ktorí nenastúpili, ale celý zápas nám fandili a držali palce. Niektoré nezmyselné fauly hráčov Ferony neboli v rámci slušnosti, čo nás na začiatku trochu vyviedlo z miery, ale nakoniec sme zápas uhrali tak ako sme potrebovali a vyhrali sme až moc nečakaným rozdielom.

Milan Stenchlák, hráč a zároveň kapitán mužstva:
Ďakujem všetkým hráčom "Empeerky", ktorí dnes hrali a nielen im, ale aj spoluhráčom, ktorí nás podporovali v hľadisku a rovnako všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli pozrieť.

Michal Kubány, hráč, ktorý dnes kvôli 3. ŽK nemohol nastúpiť:
Pred zápasom som bol dosť nepokojný, keď som sa pozeral na zostavy oboch mužstiev. Mal som z toho nepríjemný pocit a moc som neveril, že chalani vyhrajú. Prekvapili ma veľmi dobrou kolektívnou hrou. Okrem tradičných opôr zahrali vynikajúco obidvaja Robovia a špeciálne by som dnes vyzdvihol Roba Kočnera, ktorý aj napriek dlhodobému výpadku, prišiel, nesklamal, bol veľmi prospešný pre mužstvo a svojím výkonom prekvapil nielen mňa, ale aj celú MPR. Robo si dnes jednoducho zaslúži veľkú pochvalu za prístup, a za to, že nenechal mužstvo v štichu.