MPR ŽILINA - FC DIEBELS VLČINCE 5:4 (2:2)

góly: Mich. Stenchlák 3, Mil. Stenchlák, M. Krajíček
ŽK: R. Holboj
zostava: B. Labuda - Mil. Stenchlák, Mich. Stenchlák, M. Krajíček, R. Holboj, M. Kubány
priebeh: 1:0,1:2,3:2,3:3,4:3,4:4,5:4
rozhodovali: T. Wojčík, P. Papaj

Hneď od úvodu na nás súper vyrukoval s tvrdou defenzívou, čo nám značne sťažovalo kombináciu. Držanie lopty bolo väčšie na našej strane, ale dlho chýbala gólova koncovka. Prvý nášho súpera načal Milan Stenchlák a po tomto góle sme už očakávali tradičný priebeh a omnoho viac priestoru. Diebels hral ale naďalej veľmi umne, neotváral priestor pred svojou bránou a dokonca sa dostal po brejkoch do vedenia. Naštastie sme stihli do polčasu vyrovnať na 2:2. V 2. polčase sa zlepšila naša hra, začali sme viac behať, ale naš súper naďalej húževnato odolával. Dvakrát sme sa dostali do vedenia, ale vždy sme náskok stratili. Z takéhoto priebehu sme boli dosť frustrovaní, ale našťastie žiadna agónia sa nekonala a dreli sme až do posledných sekúnd. Odmena sa dostavila v poslednom záverečnom útoku. Po narážačke dvojice Michal Stenchlák - Krajíček sa lopta ocitla na ruke súperovho obrancu a tak nasledovala penalta. Keď už stopky na svetelnej tabuli dávno ukončili zápas, rozhodol sa bremeno dôležitého pokutového kopu zobrať na svoje plecia "Zizou" a nemýlil sa. Teraz po zápase môžem už len skonštatovať, že takéto vydreté víťazstvá chutia najviac!

Ľuboš Daníšek, skalný fanúšik MPR:
Dnes to bola zbytočná dráma a podľa mňa, spravodlivejšia by bola remíza. Neodpustím si poznámku k našej taktike - netaktike, keď náš súper mal 4. fauly a my len jeden. Namiesto toho, aby to bola naša výhoda za pár minút sa z toho stala naša nevýhoda a zrazu my sme mali 5. faulov, kým náš súper stále len štyri. A čo sa týka rozhodcov, dnes pískali veľmi slabo.

Mišo Stenchlák, hráč:
O rozhodujúcej penalte: Keď som šiel pre loptu, tak som myslel na štiepaka "Sovu" Ľuboša ako si hovorí, že radšej nech ju kope niekto iný, lebo rozhodujúcu kedysi v Divine som nedal. Do brány sa postavil hráč Diebelsu, brankár Tepličky a môj veľmi dobrý kamarát, ktorý ma dobre pozná. Hovoril som si, on vie že lopta pôjde doprava, tak ho nemôžem sklamať, kopnem to k tyči do pol žrde a je tam. Penaltu som kopol, lopta sa zatrepotala v sieti. Bola to nesmierna úľava, radosť moja a mojích spoluhráčov. Brankár, alias "Orech" by mi ju chytil keby šla do pol žrde, ale mierila do šibenice a čo dodať? Máme 3. body, sme spokojní, česť Diebelsu za krásny výkon a MPR do toho!

Maťo Naštický, dnes nenastúpil kvôli zraneniu:
Náš výkon nebol práve ideálny a zápas bol veľmi vyrovnaný. Nebolo to zlé, ale mohlo to byť oveľa lepšie. Veril som naším chalanom, že vyhrajú, nakoniec to vydreli, ale opakujem ešte raz, dnes to nebol náš 100 percentný výkon.

Robo Kočner, dnes nenastúpil:
Zápas bol výborný, len som z neho nič nevidel. :o)

Martin Krajíček, hráč:
Bolo to veľmi náročné. Ja a Braňo sme odohrali, ešte pred futsalom, takmer celý zápas za Bitarovú a mali sme toho dosť. Z dnešným dňom som ale veľmi spokojný, pred zápasom sme vyhrali v drese Bitarovej nad Terchovou 1:0 a v hale, aj keď tesne, s Diebelsom 5:4. Dnes bol naozaj krásny deň. :o)