MPR ŽILINA - ŽFA ŽIRAFA ŽILINA 3:2 (1:1)

góly: M. Kubány, Mich. Stenchlák, R. Holboj
asistencie: M. Krajíček
zostava: B. Labuda - M. Kubány, M. Krajíček, Mich. Stenchlák, R. Holboj, M. Naštický
priebeh: 0:1,3:1,3:2
rozhodovali: M. Palušek, P. Papaj

Úvod bol opatrný z oboch strán, mužstvá vyčkávali a viac dominovala defenzíva. Prví sa ujali vedenia hráči ŽFA, keď ich brankár Užák krásne načasoval loptu Beháňovi, ten sa nikým neatakovaný z ľavej strany presne trafil a prehrávali sme 1:0. Už o 2. minúty vyrovnal ľavačkou Kubány. Dá sa povedať, že tento moment nás správne nakopol, začali sme hrať aktívnejšie a dostávali sme sa do viacero dobrých šancí. Polčas skončil nerozhodne 1:1. Aj po obrátke bol zápas v znamení pozornej defenzívy oboch mužstiev. Prvá polka 2. polčasu však patrila nám, keď sme sa po niekoľkých nepresnostiach v rozohrávke nášho súpera ocitli vo výborných šanciach. Často pred nami stál už len brankár Žirafy, ale naše zakončovateľské zakliatie trvá aj naďalej. Jednu takú šancu sme však dokázali premeniť v 34. minúte, keď sa Mišo Stenchlák ocitol po nahrávke z brejku sám pred bránou a strelou po zemi zvyšoval na 2:1. V 38. minúte sme zahrávali priamy kop a hoci sa nám moc nevydaril, lopta sa ocitla pred Užákom, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Holboj a bolo už 3:1 pre nás. Potom sme mali ďalšie veľké príležitosti, ale zahadzovali sme ich ako na bežiacom páse. Podstatné však bolo, že sme hrali konečne koncentrovane v obrane, boli sme dostatočne trpezliví a aj keď nás súper potom zatlačil pred našu bránu, inkasovali sme už iba raz. Najvačšiu príležitosť mladíkov Žirafy zahodil Valašek. Najskor usmernil loptu hlavou do tyčky, tá sa následne k nemu znova odrazila, ale Braňo Labuda ju našťastie zázračne zneškodnil na bránkovej čiare. V 46. minúte si hodil loptu na pravú stranu Rendek, prestreli všetko čo mal pred sebou znížil na rozdiel jedného gólu. V ťažkom a kvalitnom zápase sme získali doležité 3. body a naša hra bola opať veľmi disciplinovaná, tak ako sme na to boli zvyknutí v predchádzajúcich sezónach.