MPR ŽILINA - ŽFA ŽIRAFA ŽILINA 4:5 (2:0)

asistencie: M. Krajíček, A. Sabo
zostava: B. Labuda - R. Holboj, M. Krajíček, M. Naštický, A. Sabo, P. Chovan
priebeh: 2:0,2:5,4:5
rozhodovali: M. Ďuriník, M. Hubočan

Na zápas proti Žilinskej Futsalovej Akadémii sme nastupovali oslabení o 3. hráčov, ktorí sú základom kostry mužstva. Aj napriek nepriaznivým okolnostiam sme celý prvý polčas hrali veľmi disciplinovane a hoci naša hra nebola práve oku lahodiaca, stačila na vedenie 2:0. Prvý gól zaznamenal po autovom priťuknutí prízemnou strelou Maťo Naštický. Druhý gól pridal po vypichnutí lopty a naslednom nájazde Aďo Sabo. Loptu zakončoval špicom popri bezmocnom Užákovi. Do druhého polčasu sme nastupovali trošku nekoncentrovane, super tiež pridal na aktivite a začali sme kopiť prvé vážnejšie chyby. Bohužiaľ, náš protivník sa nenechal dvakrát núkať a zrazu bolo skóre úplne opačné. V závere sme sa ešte snažili niečo so zápasom urobiť, ale na lepší výsledok to už nevydalo. Na 3:5 znižoval po peknej individuálnej akcii Aďa Sabaá a následnej prihrávke cez bránkovisko, Maťo Naštický. V 45. minúte upravil na konečných 4:5 opäť Maťo Naštický, keď sa nemýlil z trestného kopu po naakumulovaných fauloch ŽFA.