zostava: P. Chovan - R. Holboj, M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický, A. Sabo
ŽK: P. Chovan
priebeh: 0:2,1:2,1:8
rozhodovali: P. Papaj, M. Palušek

Do zápasu sme nenastupovali s veľkými očakávaniami. Maródka v mužstve už od úvodu naznačovala, že to nebudú z našej strany gólové hody. K dlhodobo zranenému Pratákovi pribudli aj bratia Stenchlákovci (jeden pre problémy s chrbticou, druhý so zranenou nohou). Navyše pre pracovné povinnosti sa na zápas nedostavil náš jediný brankár Labuda. Aspoň jedna pozitívna udalosť nás postretla, keď sa nám na poslednú chvíľu podarilo vybaviť nového hráča. Volá sa Adrián Sabo a pochádza z Dolného Hričova. Proti Juve Brassu sme zvolili vzhľadom na naše možnosti defenzívnu taktiku. Celý 1. polčas sa hral vyrovnaný futsal so šancami na oboch stranách. Naších niekoľko tutoviek ostalo nevyužitých a v závere prvej časti sme pykali, keď zo strednej vzdialenosti otvoril gólový účet zápasu hráč hostí Bolibruch. Po prestávke Brass zahrával priamy kop nahrávkou na vzadu stojacého Adamčíka, ktorý ľavačkou trafil po zemi k opačnej žrdi. Tesne potom sme dokázali zareagovať gólom Naštického, ale kontaktný gól nás dostatočne neupokojil a navyše sa začala prejavovať aj únava. V 32. minúte sa po našej pravej strane predral až pred bránu Bielik a zdalo sa nám, že lopta sa dotkla jeho ruky. Na chvíľu sme prestali hráť a vďaka našej nekoncentrovanosti sme dostali asi zlomový gól zápasu. Záver sme nevypustili, ďalej sme bojovali, ale súper si mohol dovoliť podržať loptu a nám neostávala iná možnosť ako vysunúť obranu na polovicu súpera. Z toho pramenili brejkové situácie a súper ich efektívne dokázal využiť a nakoniec vyhral 8:1. Znova sme sa presvedčili, že bez brankára je naša hra trápením. Bohužiaľ prvý zápas nám nevyšiel, ale útechou bol aspoň sympatický výkon našej novej posily.