MPR ŽILINA - FERONA SLOVAKIA ŽILINA 9:3 (2:2)

góly: Mich. Stenchlák 5, Mil. Stenchlák 2, M. Krajíček, M. Kubány
asistencie: Mich. Stenchlák 3, M. Krajíček 3, Mil. Stenchlák
zostava: B. Labuda - Mil. Stenchlák, Mich. Stenchlák, M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický
priebeh: 0:1,2:1,2:2,7:2,7:3,9:3
rozhodovali: Ľ. Oravec, Š. Sluka

Ferona s nami začala ako vždy ofenzívne naladená a už v 2. min. sa do našej siete presne trafil Holeš. Navyše defenzíva súpera bola na začiatku tiež veľmi kvalitná a tak sme sa presadzovali len veľmi pomaly. Prvý do útoku zavelil v 9. min. Mišo Stenchlák, ktorý svojou aktivitou zmiatol brankára Ferony, jeho nepresný odkop usmernil do brány a vyrovnal na 1:1. V 17. min. našiel Mišo Stenchlák načasovanou prihrávkou z hĺbky poľa svojho brata Milana a ten sa nemýlil, 2:1. Ešte do prestávky ale stihol vyrovnať po individuálnej akcii hosťujúci Uríček na 2:2. Do 2. polčasu sme lepšie vstúpili my, keď po nahrávke Miša Stenchláka sa asi z 20. metrov odhodlal k strele Krajíček a opať sme viedli. Už o minútu si títo hráči svoje role vymenili a viedli sme 4:2. V tejto fáze sme všetci zahodili množstvo ďaľších príležitostí, ale našťastie náš gólostroj pokračoval ďalej. Piaty gól pridal po vypichnutí lopty a následnom nájazde Mišo Stenchlák. Na 6:2 zvyšoval z pravej strany popod brankára Kubány, opať po nahrávke hráča zápasu Miša Stenchláka. Siedmy gól pridal po rýchlej nahrávke z autu Milan Stenchlák. V 46. min. ešte Ferona znížila na 3:7 po Uríčkovej umiestnenej strele, ale záver už patril len nám. V 48. minúte nahrával Milan Stenchlák na brata a ten strelou ku bližšej žrdi a zvyšoval už na 8:3. 10. sekúnd pred koncom sme zavŕšili výborný zápas gólom na 9:3 po biliardovej narážačke Mich. Stenchlák - Krajíček - Mich. Stenchlák. Ďakujeme Ferone za korektný zápas a tešíme sa z 3. bodov!