MPR ŽILINA - FERONA SLOVAKIA ŽILINA 4:2 (3:1)

Góly M. Kubány 2, M. Jamečný, Mich. Stenchlák
Asistencia: M. Jamečný 2, Mich. Stenchlák, Mil. Stenchlák
Priebeh: 2:0,2:1,3:1,3:2,4:2
Zostava: B. Labuda - Mil. Stenchlák, Mich. Stenchlák, M. Krajíček, M. Kubány, M. Jamečný
Rozhodovali: J. Dobroň, Š. Mitúch

Ferona je jedno z mála mužstiev, ktoré v najvyššej mestskej súťaži hráva otvorený futsal. Zároveň patrí k mužstvám s ktorými sa nám väčšinou darí a inak tomu nebolo ani v sobotu. Prvý gól vsietil, po vyšachovaní celej obrany a nezištnej nahrávke od Jamečného, Kubány. Druhý gól pridal po nahrávke Miša Stenchláka opäť Kubány. Belaník síce znížil na 1:2, ale väčšinou sa hralo na polovici Ferony a našu prevahu sme upevnili tesne pred koncom prvého polčasu. Peknu individuálnu akciu zakončil na 3:1 najaktívnejší na palubovke, Marek Jamečný. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hoci Ferona mala pár dobrých tutoviek, podržal nás brankár. Výsledok ešte kozmeticky upravili Belaník z Ferony a na našej strane Mišo Stenchlák. V závere zápasu sme pri súperovej power-play mali obrovské množstvo šancí, ale naša koncovka ešte stále nie je optimálna. V najbližšom zápase, v ktorom chceme opäť bodovať, ju preto musíme o dosť vylepšiť!