Dohrávka 1. kola prvej mestskej futsalovej ligy

MPR ŽILINA - FC BAMY DIEBELS VLČINCE 6:4 (2:1)

góly: Mich. Stenchlák 2, J. Hrbek 2, M. Krajíček, M. Naštický
asistencie: J. Hrbek 2, M. Krajíček, Mich. Stenchlák, M. Naštický
zostava: B. Labuda - M. Kubány, M. Krajíček, Mich. Stenchlák, M. Naštický, J. Hrbek
priebeh: 1:0,1:1,5:1,5:4,6:4
rozhodoval: A. Ďurina

Okrem dlhodobo zraneného Milana Stenchláka, na dnešný zápas nenastúpili kvôli zraneniam zo soboty Robo Holboj a Adrián Sabo. Na lavičke sme mali na striedanie síce len jedného hráča, ale tento počet sa nakoniec ukázal ako optimálny na udávanie tempa v zápase. Snáď ešte jeden hráč navyše by bodol, ale nakoniec sa nedostavil ani "raper" Peťo Chovan. Boli sme to my, kto prvý otvoril skóre po peknej biliardovej akcii na jeden dotyk po osi Krajíček-Hrbek-Mich. Stenchlák. V 9. minúte síce náš súper vyrovnal gólom Orvana, ale potom sa už hralo podľa nášho scénara. Pozitívne bolo najma skvalitnenie našej prechodovej fázy do útoku, keď sme si konečne začali loptu nahrávať a mali sme veľmi dobrý pohyb. Horšie je to stále smerom dozadu, čo sa ukázalo najma v druhom polčase, keď sme si zbytočne zdramatizovali dobre sa vyvíjajúci zápas. Druhý gól sme pridali po nepriamom kope, keď sa lopta po osi Kubány-Hrbek dostala k voľnému Krajíčkovi, ktorý ju usmernil do siete. V druhom polčase sme pridali gól na 3:1, keď si Mišo Stenchlák pekne narazil loptu s Krajíčkom a z ľavej strany prihral voľnému Naštickému. Ten mal ešte dostatok času spýtať sa Jána Šupeja v bráne hostí kam to chce. V 28. minúte zahrával Hrbek "aut" a presnou prihrávkou pred bránu našiel voľného Miša Stenchláka, ktorý prízemnou strelou zvyšoval už na 4:1. V 41. minúte sa predral cez súperovú obranu Hrbek a z ľavej strany presne zakončil na 5:1. Škoda že záver sme si zbytočne pokazili laxným bránením a nechali sme vyniknúť kanoniéra Diebelsu Maja Červeného, ktorý mal zakaždým dostatok času na zakončenie. Čistým "hetrikom" znížil stav na 5:4 a črtala sa dráma. Našťastie v závere unikol obrane nášho súpera Hrbek, obhodil si brankára a gólom do prázdnej brány definitívne potvrdil naše, zatiaľ len druhé víťazstvo.