Dohrávka 21. kola prvej mestskej futsalovej ligy

MPR ŽILINA - TIPSPORT ŽILINA 5:5 (2:3)

góly: R. Holboj, M. Krajíček, Mich. Stenchlák, M. Naštický, M. Kubány
zostava: Mich. Stenchlák (1. polčas), P. Chovan (2. polčas) - M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický, R. Holboj, P. Chovan (1. polčas), Mich. Stenchlák (2. polčas)
ŽK: M. Kubány
priebeh: 2:0,2:3,4:3,4:4,5:4,5:5
rozhodovali: T. Wojčík, M. Ďuriník

Tipsport prekvapujúco začal od úvodu hrať s Holišom ako 5. hráčom v poli, ale nevyľakalo nás to, naopak začali sme trestať. Už v 1. min. sme mali raketový nástup, keď si na Krajíčkom vypichnutú loptu medzi dvojicou Holiš - Trnovec nabehol Holboj a z ľavej strany nekompromisne zakončil ľavačkou do brány. V 3.min. po rýchlom brejku z ľavej strany nahral Holboj na druhú stranu nabiehajúcemu Krajíčkovi a bolo už 2:0. V nasledujúcich minútach sme sa stiahli do defenzívy a súper hral naďalej s vysunutým Holišom. Naša poctivá defenzíva odolávala do 13. min., v ktorej sa Podmanický prehnal cez našu obranu a znížil na 1:2. V 20. min. sa Holiš odhodlal ku prízemnej strele a tá tečovaná Naštickým skončila v našej sieti, 2:2. Keď už sa zdalo, že sa prvý polčas skončí remízou, Ďurica si narazil loptu so spoluhráčom a z bezprostrednej blízkosti dostal Tipsport do vedenia. Kedže sme chceli vydržať v extrémnych obrátkach zápasu, urobili sme zmenu v našej bráne, do ktorej sa postavil namiesto Mich. Stenchláka Chovan. Bol to dobrý ťah, lebo Peťo chytal bravúrne a čerstvý Mišo sa bil vpredu o každú loptu. Už v 31. min. po spolupráci s Holbojom nás opäť vrátil do zápasu, 3:3. O dve minúty ale prišiel jednoznačne najkrajší moment zápasu, keď v skrumáži pred našou bránou sa dostal k ťažkej lopte Maťo Naštický a lopta po jeho odkope cez celé hrisko stihla ešte dopadnúť medzi nazad šprintujúceho Holiša a bránu Tipsportu, ale nakoniec skončila aj tak v sieti spolu so súperovým golmanom. Dá sa povedať, že tento euforický moment nás dostal do tranzu a v tom momente sme už všetci verili, že jednoducho dnes už neprehráme. Škoda "Redyho" nasledujúcej chybičky, keď sa loptu snažil pretlačiť cez súperovho hráča, ten sa jej zmocnil, nahral voľnému Ďuricovi a bolo znovu vyrovnané. V 45. min. nás opäť lobom cez celú palubovku dostal do vedenia Kubány. Škoda ale, že súper 35. sekúnd pred koncom v zúfalom nápore vyrovnal na konečných 5:5. V naozaj krásnom a bojovnom zápase sa napokon zrodila spravodlivá remíza. Tí čo prišli v piatok na tento šláger určite neľutovali a videli nadpriemerný futsal od obidvoch mužstiev.

Ľuboš "Sova" Daníšek
Takto si to predstavujem stále. Všetci bojovali, lavička žila a viac k tomu nemám čo dodať.

Mišo "Zizou" Stenchlák
Tipsport sa bál o výsledok a som rád, že sme pomohli MŠK Žiline. Ja len toľko.

Robo "Hoblík" Holboj
Ja by som chcel len poďakovať všetkým chalanom, že zabojovali za Milana a za Braňa, ktorí sú zranení. Dnes mám sviatok a nejakú oslavu, tak som rád, že to tak dopadlo, ako to dopadlo. Prajem si aby sme boli všetci zdraví a aby sme boli stále taká partia ako doteraz a držali stále pokope. FORZA MPR!!!

Martin "Krajo" Krajíček
Musím to spomenúť. V tejto sezóne sme v poslednej minúte prišli už 4x o víťazstvo so silným súperom (MŠK, Celtic, Juve Brass a napokon Tipsport) a mohli sme to byť my, kto bojuje o prvé priečky, ale nevadí. Myslím, že aj napriek takýmto stratám máme už svoj herný systém a sme už aj mentálne odolnejší a to je veľmi dobré znamenie do budúcnosti.