MPR ŽILINA - JUVENTUS BRASS "A" 3:3 (2:1)

ŽK: M. Naštický, R. Holboj
zostava: Mich. Stenchlák - Mil. Stenchlák, M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický, R. Holboj
priebeh: 0:1,2:1,2:2,3:2,3:3
rozhodovali: P. Papaj, A. Šulgan

Od začiatku sa dosť taktizovalo a ani jedno mužstvo nechcelo výjsť z obrannej ulity. Prvý gólovo vstúpil do zápasu Juventus, keď si na kolmú prihrávku poza našu obranu nabehol Valúšek, obišiel aj nášho brankára a pohodlne skóroval. Zlý začiatok nás nerozladil a naďalej sme trpezlivo čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 13. min., keď Mišo Stenchlák z bránkoviska krásne načasoval loptu nabiehajúcemu Krajíčkovi a ten ju usmernil popri vybiehajúcemu brankárovi súpera do siete a bolo 1:1. Náš ďalší gólový moment prišiel v 21. min., keď sa Kubány po pravej strane preštrikoval až pred Sedliaka a z ostrého uhla zvyšoval na 2:1. Obrat v zápase nás ešte viac vyhecoval a v týchto fázach bola defenzíva "Empeerky" takmer nepriepustná, navyše ďalej sme hrozili brejkami. Aj v druhom polčase bolo tempo hry vražedné a kedže prehrávajúcim mužstvom bol Juventus, musel začať ešte viac tvoriť a nám sa tak začal otvárať priestor na nebezpečné brejky. Opäť sme však zahodili množstvo šancí a bohužiaľ súperovi sa podarilo v 30. min. vyrovnať. Priamy kop filigrantsky zahral Németh, keď loptu nakopol popri múre do hradby tiel a lopta sa nešťastne odrazila do našej brány. V týchto chvíľach sa lámal chlieb a tempo hry vygradovala ešte viac. V 38. minúte vybojoval na pravej strane loptu Mil. Stenchlák a pomedzi obranu prestrčil loptu vľavo nabiehajúcemu Krajíčkovi, ktorý sa nemýlil a bolo 3:2. V tom momente sme už verili, že tento "mač" nemôžeme prehrať. Pred koncom Brass odvolal brankára, pričom posledným hráčom bol Hubočan. Lopty väčšinou smerovali na neho a Bolibrucha, ktorí sa najčastejšie pokúšali o streľbu. Bol to však jalový tlak, pretože naša defenzíva pracovala ako švajčiarske hodinky a "Juventusáci" nemali dostatok času na kvalitné zakončenie. Už už sa zdalo, že o 3. body nemôžeme prísť, ale minútu pred koncom po chybnom verdikte prvého rozhodcu zahral náš súper rýchlo rohový kop a voľný Bolibruch pred našou bránou zakončil efektnou zadovkou na 3:3. 5. sekúnd pred koncom sa dostala lopta k Naštickému, ktorý ju cez celé hrisko nasmeroval do prázdnej brány, ale bohužial Németh ešte stačil špičkou nohy zmeniť jej smer a tak sa napokon nadpriemerne kvalitný zápas skončil remízou 3:3.

Mišo "Alessandro" Kubány
Myslím, že sme včera neskoro v noci prekvapili a zaskočili "Brassákov" perfektnou defenzívnou taktikou, z ktorej sme vychádzali do smrteľných brejkov. Počas celého zápasu nedokázalo "Juve" nič vymyslieť a nebyť chybného verdiktu rozhodcu minútu pred koncom, mohli sme sa radovať nie z jedného, ale z troch bodov. Všetci do jedného sme podali vynikajúci taktický výkon a vyzdvihnúť musím najmä Milana Stenchláka, ktorý v správnej chvíli dokázal podržať loptu a neustále hrozil súperovej obrane, ktorá ho v niektorých momentoch nedokázala ani v presile odstaviť od lopty. Grazie mile ragazzi. FORZA MPR!!!

Martin "Krajo" Krajíček
Škoda toho záveru a aj keď sa Braňo Bičan po zápase priznal, že loptu tečoval on, nič to už nemení na tom, že sme prišli o 2. body. Z našej strany tam boli aj nejaké emócie, ale myslím, že sme si to už všetko vysvetlili a naše vzťahy s Juventusom zostávajú aj po piatku na nadštandartnej úrovni a sme stále kamaráti. Bol to už náš 3. zápas s ťažkým súperom, v ktorom sme stratili víťazstvo v samom závere (so Celticom vyrovnával na 1:1 minútu pred koncom Cvacho a s MŠK Žilina 40. sekúnd pred koncom Milo na 4:4). Ešte raz škoda, tých bodov mohlo byť viac, ale aj napriek tomu si dovolím tvrdiť, že aj keď je naše tabuľkové postavenie o čosi horšie ako v minulej sezóne, naše mužstvo naďalej progreduje a mílovými krokmi sa stále viac a viac zlepšuje v každej hernej činnosti. Áno, mali sme v sezóne aj pár výsledkových výbuchov, ale tie mali svoje objektívne príčiny.

De blackjack spelregels kun je zeer overzichtelijk vinden bij HollandGokken.com. Deze spelregels kun je ook gewoon toepassen zonder dat je eerst naar de holland casino black jack regels hoeft te kijken.