Osemfinále základnej časti slovenského pohára

MPR ŽILINA - MSMS CÁR HôRKY 4:4 (2:2) - 3:4 na p.k.

góly: M. Kubány 2, M. Naštický, Mich. Stenchlák
zostava: Mich. Stenchlák (1. polčas), P. Chovan (2. polčas) - Mil. Stenchlák, M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický, P. Chovan (1. polčas), Mich. Stenchlák (2. polčas)
priebeh: 2:0,2:2,3:2,3:4,4:4
pokutové kopy: Mich. Stenchlák o, M. Kubány o, Mil. Stenchlák o, M. Krajíček x
rozhodovali: P. Papaj, M. Palušek

Aj keď sme začali trochu profesorsky, dokázali sme sa dostávať do šancí. Po sérií tutoviek sme sa konečne dočkali v 7. min. gólu v podaní Miša Kubányho. Zakrátko sme už viedli 2:0, keď Maťo Naštický dostal ideálnu nahrávku do behu a z ľavej strany nekompromisne umiestnil loptu do opačného rohu súperovej brány. Potom sme sa však uspokojili a po nedôslednom bránení sme v závere prvej časti 2x inkasovali. V druhom polčase sme urobili tradičnú zmenu v bráne a do útoku prišiel Mišo Stenchlák. Chceli sme zlomiť nášho súpera čo najskôr, tak sme začali hrať otvorenejšiu partiu a brániť Hôrky už pri rozohrávke. V 38. min. sme opäť viedli gólom Miša Kubányho, ale ani tento moment Hôrky nepoložil. Už o minútu bolo znova vyrovnané, keď si po ľavej strane hodil loptu Peťo Mandúch a špicom nádherne trafil loptu, ktorá ešte lízla spodnú časť brvna a nakoniec sa zatrepotala v našej sieti. V tejto časti sa hral naozaj rýchly futsal, keď sa útoky striedali na oboch stranách. V 46. min. sme už dokonca prehrávali a tak sme v závere vrhli všetky sily do útoku. Zo záverečného náporu sme ešte dokázali vyťažiť výhodu priameho kopu, ktorý rýchlo rozohral Mil. Stenchlák na svojho brata a ten vyrovnal na konečných 4:4. Po spravodlivom výsledku nasledovali pokutové kopy, v ktorých to už býva lotéria. U nás sa do brány postavil Mišo Stenchlák a u súpera to bol tiež hráč, Ján Kincl. Bohužiaľ v 4. rozhodujúcej sérii to vyšlo na mňa a psychika urobila svoje. Za normálnych okolností by som to z tak krátkej vzdialenosti pálil nártom, ale v danej chvíli a pod veľkým tlakom som radšej volil strelu vnútrajškom na istotu. Lopta však bola málo dôrazná a tak ju Kincl bez problémov chytil. Veľmi ma to mrzí, ale život ide ďalej. Na záver by som ešte chcel pochváliť súpera za predvedený výkon. Už v ligových zápasoch s nami hrali Hôrčania veľmi dobre, ale doplácali na nedisciplinovanosť. V piatok im to už vyšlo, podali kolektívny výkon a ja im prajem, aby sa v pohári dostali čo najďalej!