26. kolo prvej mestskej futsalovej ligy

MPR ŽILINA - FERONA SLOVAKIA ŽILINA 9:10 (5:6)

góly: M. Krajíček 3, Mich. Stenchlák 2, P. Chovan, Mil. Stenchlák, M. Kubány, R. Holboj
zostava: Mich. Stenchlák (1. polčas), P. Chovan (2. polčas) - Mil. Stenchlák, M. Krajíček, M. Kubány, M. Naštický, R. Holboj, P. Chovan (1. polčas), Mich. Stenchlák (2. polčas)
priebeh: 2:0,2:5,5:5,5:6,7:6,7:9,9:9,9:10
rozhodovali: A. Ďurina, M. Ďuriník

Úvod zápasu patril nám a po dvoch rýchlych góloch, sme začali hrať trošku profesorsky a aj keď naša kombinačná hra bola pre nezainteresovaného diváka oku lahodiaca (dokonca sa z hľadiska ozvala výčitka na "kauča" Ferony, citujem: "Miro to hrá proti vám Barca, alebo čo?"), súper sa neodovzdal, začal nás brániť trochu vyššie, z čoho potom pramenili naše defenzívne hrúbky. Navyše sme stále hrali odvážne, aj s brankárom v poli. Kým gól na 2:1 sme inkasovali po individuálnej akcii Michala Stromčeka a následnej nechytateľnej strele, ďaľšie góly sme dostávali prakticky z celého hriska do prázdnej brány. Za nepriaznivého stavu 2:5 sme si zobrali "time-out" a povedali sme si, že musíme viac behať a napádať hráčov súpera už na ich polke. Za pár minút bolo vyrovnané, ale z nášho totálneho futsalu vyplynula v závere aj malá chybička a Ferona sa dostala opäť do vedenia. V 2. polčase sme skúsili podobný ťah ako proti Tipsportu, do útoku prišiel čerstvý Mišo Stenchlák a v 29. min. sme boli znova vo vedení. Ferona však naďalej lipla na svojom "hurá-futsale" a s 8. hráčmi na súpiske si ho mohla aj dovoliť. V 45. min. sme zase prehrávali 7:9. Treba však podotknúť, že vyrovnávajúci gól na 7:7 padol po akcii, v ktorej bola lopta takmer pol metra za autovou čiarou. Všetci to videli, len Tono Ďurina bol presvedčený o opaku. V závere sme opäť vrhli všetky sily do útoku a za minútu sme vyrovnali na 9:9. V závere po 6. fauloch súpera sme mali výhodu trestného kopu, loptu si postavil Mišo Stenchlák, ale tentokrát to nevyšlo. Ďalej sme búšili do súpera, ale v úplnom závere, využil nedorozumenie pri zahrávaní nášho autu Michal Stromček a rútiaceho sa na našu bránu ho už nezastavil ani Peťo Chovan, 9:10! Čo k tomu dodať? Proti Ferone sme nastupovali s vedomím, že 4. miesto po víťazstve Celticu nad Diebelsom je už pasé a tak sa pod našu nešťastnú prehru možno podpísala aj strata motivácie. Nevadí, každá prehra poukazuje na nejaké chyby a následne odstráňovanie týchto chýb a poučenie sa z nich, posúva celé mužstvo ďalej. FORZA MPR!!!